Wyścig w Kargowej pod dyktando lubuskich kolarzy

20 czerwca 2016

710 kolarzy w tym 21 młodzików wyruszyło na trasę czwartego tegorocznego wyścigu z serii Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Gospodarzem była Kargowa, a miejscem startu ośrodek wypoczynkowy Wojnowo. Tym razem pogoda była dla… kolarzy. Idealne warunki służyły szybkiemu ściganiu.
W wyścigu młodzików walkę o pierwsze miejsce stoczyli Grzegorz Jakubowski i Karol Kozina. O przysłowiowy błysk szprychy wygrał Jakubowski.

Rywalizację na dystansie mini (30 km) rozstrzygnęli na swoją korzyść Marek Urbaniak z CCC Team Bike Lubin i Andrzej Worona Verus AOK. Znów o kolejności na mecie decydowały centymetry, a lepszy okazał się kolarz z Lubina. Na dystansie mega (49 km) triumfował dominator Marcin Wider z grupy Sogest. To trzecie w tym roku zwycięstwo Widera w zawodach cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Wcześniej wygrał w Zielonej Górze i Sulechowie. Po zawodach w Zielonej Górze, Wider zapowiedział, że do Kargowej z uwagi na obowiązki rodzinne – nie przyjedzie. Stało się inaczej, a  wychowanek Trasy Zielona Góra osiągnął czas godzina i 51 minut i o ponad cztery minuty wyprzedził drugiego na mecie Bartosza Jetona (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i architekta trasy kolarskiej w Kargowej – Jerzego Bielińskiego. – Jechałem blisko córki Pauliny, ale ona okazała się za szybka – powiedział na mecie pan Jerzy.

Na najdłuższym dystansie giga (68 km) triumfował Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Lider klasyfikacji generalnej tegorocznej serii zwyciężył w tym roku po raz pierwszy. Zrewanżował się drugiemu na mecie Andrzejowi Kaiserowi, za porażkę dzień wcześniej w wyścigu organizowanym w Strzelcach Krajeńskich.

Najszybszą z pań była Paulina Bielińska, która na doskonale sobie znanej trasie w rywalizacji open na dystansie giga zajęła 20 miejsce. Paulina kontynuuje świetną passę, gdyż w ubiegłym tygodniu zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach Europy w Siguldzie, a już niebawem wystąpi w mistrzostwach świata we Francji. Sportowe wyniki Pauliny Bielińskiej, nie pozostały bez echa i władze Kargowej uhonorowały zawodniczkę właśnie podczas imprezy w Wojnowie.

Podczas czwartego tegorocznego wyścigu z serii Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, nie zabrakło także rywalizacji dzieci. Ścigały się maluszki, które miały także okazję do szaleństw, gdyż na terenie ośrodka wypoczynkowego znajdują się dmuchawce czyli ślizgawki, dmuchane zamki, itd. Radości było wiele, a swój wielki dzień przeżył także Beniamin Wołek, który został właścicielem markowego roweru.
Kolejna impreza 3 lipca w Lubrzy (Boryszynie). Trasa malownicza podobnie jak w Kargowej. Będzie dobre ściganie.