Każdy Zawodnik Pomaga Nowa Sól

  4 lipca 2018

Przedstawiamy Wam nową bohaterkę akcji Każdy Zawodnik Pomaga w Nowej Soli.

Inez Różycka ma 13 lat. W listopadzie 2014 r. zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy kości ” Osteosarcoma ” z przerzutami na oba płuca. Diagnoza ta zmieniła całe dotychczasowe jej życie. W marcu 2015 r. odbyła się operacja, usunięcie kości udowej oraz stawu kolanowego i wstawienie endoprotezy rosnącej, która uratowała nóżkę Inez. Następne chemia i operacje płuc. W grudniu 2015 r. Inez przez chwile mogła cieszyć się zdrowiem, nastąpiło koniec leczenia, aż do lipca 2016 r., gdy na płucach pojawił się 2 cm guz. Wszystko zaczęło się na nowo. Chemioterapia i włączenie do leczenia leku avastin. W czerwcu 2017 r. dziewczynka drugi raz usłyszała dobre wiadomości leczenie dało dobre skutki i koniec. Lecz w styczniu 2018 r. nastąpił drugi nawrót

choroby. Do leczenia standardowego włączono chemię celowaną nexavar, która nie jest refundowana, a koszt opakowania to 16.130 tys. Oprócz pieniędzy na leczenie Inez potrzebuje codziennej rehabilitacji . Obecnie całe życie Inez i jej rodziny jest podporządkowane chorobie i walce o powrót do zdrowia . Mimo choroby to pogodna dziewczynka, której pasją są konie.

Poprzez akcję „Każdy Zawodnik Pomaga” wspieramy osoby potrzebujące, które miały trochę mniej szczęścia w życiu. W tym celu 5 zł od każdego wpisowego zostaje przekazane na cele charytatywne. Osoba potrzebująca pochodzą z miejscowości w której odbywa się dany wyścig.

W Nowej Soli jedziemy dla Inez !!!