Komunikat organizatora! SULECHÓW!

  13 sierpnia 2020

Informujemy, że cały czas czekamy na ostateczną opinię z sanepidu dotyczącą startu etapu w Sulechowie (pierwszą decyzję otrzymaliśmy negatywną). Niezwłocznie po jej otrzymaniu poinformujemy Was.

Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa i zgłoszone uwagi ze strony sanepidu czujemy się w obowiązku dostosować się do wytycznych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zielonej Górze, tym samym planujemy dokonanie radykalnych zmian w dotychczasowej formule przeprowadzania maratonu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Sulechowie.
Uwzględniając zastrzeżenia sanepidu planujemy rozbić imprezę na dwa dni i zorganizować tym samym dwa odrębne wyścigi. W dniu 29 sierpnia pojedzie grupa jadąca dystans mini – licząca maksymalnie 250 uczestników. Natomiast w dniu 30 sierpnia pojedzie grupa jadąca dystans mega – licząca również maksymalnie 250 uczestników.
Miasteczko zawodów ulokowane zostanie na zamkniętym terenie należącym do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sulechowie dzięki czemu wstęp do niego będą mieli tylko i wyłącznie zawodnicy i obsługa. Nikt z osób postronnych nie zostanie tam wpuszczony.
Zawodnicy zostaną przypisani do danego dystansu wg. startów w I etapie GP KE MTB w Trzebani.
Osoby, które zamierzają zmienić dystans proszeni są o napisanie maila na mtb@ke.pl.
Osoby, którym nie odpowiada termin dystansu MINI, a dokonały już płatności, również prosimy o kontakt mailowy w celu przeniesienia opłaty na inny etap lub innego zawodnika.

Doskonale wiemy, że taki podział naszej imprezy pokrzyżuję niektórym zawodnikom plany, ponieważ często przyjeżdżacie na nasze wyścigi jednym transportem w kilka osób a startujecie na rożnych dystansach.
My jako organizatorzy dążymy do tego aby w tych trudnych i niezrozumiałych dla wielu czasach pandemii zorganizować nasze maratony, tak aby w bezpieczny sposób umożliwić wielu pasjonatom kolarstwa rywalizację sportową i próbę sprawdzenia swoich możliwości.

Dziękujemy za wyrozumiałość i do zobaczenia na starcie!