Oświadczenie organizatora dotyczące wyników II etapu w Zielonej Górze

  29 kwietnia 2019

Oświadczenie w sprawie wyników II etpu GP KE MTB w Zielonej Górze

 

Chcielibyśmy serdecznie przeprosić za zamieszanie z wynikami 2. etapu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Zielonej Górze. Niestety był to efekt nieodpowiedzialnego zachowania nieokreślonej osoby, który usunęła część oznakowania na trasie, wprowadzając w ten sposób w błąd grupę zawodników.

Pół godziny przed rozpoczęciem niedzielnych zawodów przedstawiciel organizatorów zakończył objazd całej trasy drugiego etapu rozgrywanego w Zielonej Górze-Ochli. Sprawdził i uzupełnił oznakowanie, nie stwierdzając żadnych usterek. Był to dla nas sygnał do rozpoczęcia zawodów ze świadomością, że trasa jest dobrze oznakowana i zabezpieczona.

Niestety kilkadziesiąt minut później okazało się, że z jednego z fragmentów trasy zostały usunięte strzałki kierunkowe, a także część taśmy znakującej i zabezpieczającej trasę. Miało to miejsce tuż przed 36. kilometrem trasy. Te tabliczki i taśmy ktoś złożył pod drzewem kilkaset metrów dalej w lesie.

Spowodowało to, że grupa kolarzy zamiast skręcić w prawo, pojechała prosto, w ten sposób nieświadomie skracając trasę, a w przypadku chcących ścigać się na dystansie Giga – ominęła rozjazd na drugą rundę.

Najszybciej, jak to było możliwe poprawiliśmy oznaczenia na tym fragmencie trasy.

Opisane wydarzenia spowodowały, że musieliśmy zweryfikować ostateczne wyniki na dystansach Mega i Giga.

Nie znając dokładnej liczby osób jadących wyścig Mega, które nieświadomie skróciły trasę, zadecydowaliśmy, że jako wiążący będzie traktowany czas z ostatniego możliwego punktu kontrolnego/pomiarowego. A ten w przypadku dystansu Mega znajdował się tuż przed 30 km. I to właśnie pomiary z tego punktu znajdują się w wynikach rywalizacji Mega.

W przypadku Giga byliśmy niestety zmuszeniu do niezaliczenia wyścigu zawodnikom, którzy po pierwszej rundzie zjechali do linii mety. M.in. ze względu na to, że większość kolarzy jednak pokonała obie rundy i przejechała cały dystans.

Za zamieszenie raz jeszcze serdecznie przepraszamy! Niestety, nie było ono od nas zależne i wynikało z działania osób trzecich.

Z naszej strony obiecujemy, że wyciągniemy wnioski z niedzielnych wydarzeń i przemyślimy rozwiązania, które mogłyby wyeliminować tego typu przykre zdarzenia w przyszłości!

Organizatorzy Grand Prix
Kaczmarek Electric MTB