Druga edycja kolarskiej etapówki odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia 2019 z bazą w Bielawie.

EPICKA CZWÓRKA jest owocem współpracy dwójki działających w zachodniej części kraju organizatorów: ekip Strefy MTB Sudety oraz Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Zawody zaplanowano na środek sierpnia, w tygodniu, w którym z uwagi na obecność w kalendarzu kościelnego święta wiele osób ma szansę na dodatkowych kilka dni wakacji. Czemu by nie spędzić ich na rowerze?

Zgodnie z nazwą imprezy na klasyfikację generalną złożą się cztery etapy codziennego ścigania. Miejscem bazowym zawodów będzie Jezioro Bielawskie, którego brzeg posłuży przez cztery dni jako wspólne miejsce startu i mety każdego z odcinków. Tutaj też odbędą się dekoracje etapowe i generalne oraz impreza po zakończeniu wyścigu. Będzie o co walczyć – zwycięzcy i zwyciężczynie generalki na dystansach Epic i Classic (łącznie cztery osoby) otrzymają komplet kół szosowych od partnera wyścigu, firmy DT Swiss.

Pakiet startowy zawiera możliwość uczestnictwa w wyścigu, numery startowe i dostęp do świadczeń takich, jak bufety dla zawodników, posiłek regeneracyjny, serwis rowerowy na mecie każdego etapu, pamiątkowe koszulki i medale Finishera oraz kilka niespodzianek.

Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse: Classic i Epic. Ten pierwszy to dobry wybór dla tych, którzy w górach lepiej czują się na krótszych dystansach lub planują w Bielawie swój etapówkowy debiut. Przez cztery dni zawodnicy dystansu Classic pokonają 150 kilometrów. Każdego dnia do pokonania będzie dystans mniej więcej 30-43 kilometrów i około 1000-1900 metrów w pionie.

Dłuższy dystans kusi z kolei dłuższymi trasami i większym przewyższeniami. Łączna długość tras wyniesie 213 kilometrów. Każdego dnia kolarze przejadą około 50-65 km, pokonując w pionie mniej od 1700 do prawie 2600 metrów.

Regulamin i link do zapisów znajdziecie na stronie www.ultimasport.pl