Debiutancka edycja nowej polskiej etapówki odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia 2019 z bazą w Bielawie.

EPICKA CZWÓRKA będzie owocem współpracy dwójki działających w zachodniej części kraju organizatorów: ekip Strefy MTB Sudety oraz Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Zawody zaplanowano na środek sierpnia, w tygodniu, w którym z uwagi na obecność w kalendarzu kościelnego święta wiele osób ma szansę na dodatkowych kilka dni wakacji. Czemu by nie spędzić ich na rowerze?

Zgodnie z nazwą imprezy na klasyfikację generalną złożą się cztery etapy codziennego ścigania. Miejscem bazowym zawodów będzie Jezioro Bielawskie, którego brzeg posłuży przez cztery dni jako wspólne miejsce startu i mety każdego z odcinków. Tutaj też odbędą się dekoracje etapowe i generalne oraz impreza po zakończeniu wyścigu. Będzie o co walczyć – zwycięzcy i zwyciężczynie generalki na dystansach Epic i Classic (łącznie cztery osoby) otrzymają komplet karbonowych kół szosowych od partnera wyścigu, firmy DT Swiss.

Pakiet startowy zawiera możliwość uczestnictwa w wyścigu, numery startowe i dostęp do świadczeń takich, jak bufety dla zawodników, posiłek regeneracyjny, serwis rowerowy na mecie każdego etapu, pamiątkowe koszulki i medale Finishera oraz kilka niespodzianek. Jedną z nich będzie, dołączony do każdego pakietu, bilet wstępu do Twierdzy Srebrna Góra, wspaniałej, największej w Europie górskiej twierdzy, którą też kolarze będą mogli podziwiać „z siodła” na trasie jednego z etapów.

Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse: Classic i Epic. Ten pierwszy to dobry wybór dla tych, którzy w górach lepiej czują się na krótszych dystansach lub planują w Bielawie swój etapówkowy debiut. Przez cztery dni zawodnicy dystansu Classic pokonają 130 kilometrów z sumą przewyższeń prawie 4500 metrów. Każdego dnia do pokonania będzie dystans mniej więcej 25-40 kilometrów i około 1000-1300 metrów w pionie.

Dłuższy dystans kusi z kolei dłuższymi trasami i większym przewyższeniami. Łączna długość tras wyniesie 232 km i ponad 8300 metrów przewyższeń. Każdego dnia kolarze przejadą około 40-75 km, pokonując w pionie mniej od 1700 do prawie 2600 metrów.

Regulamin i link do zapisów znajdziecie na stronie www.ultimasport.pl