Grand Prix Kaczmarek Electric MTB jest cyklem wyścigów rowerowych o ponadregionalnej randze, organizowanych na malowniczych trasach województwa lubuskiego i wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Impreza ma charakter otwarty. Adresowana jest zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów, którzy klasyfikowani są w odrębnej kategorii Elita.

Inicjatorem i głównym sponsorem cyklu jest firma Kaczmarek Electric S.A. z siedzibą w Wolsztynie, działająca na terenie całej Polski. W 2017 roku powstało Stowarzyszenie Bike & Run Promotion, które przejęło koordynację nad całym cyklem. Przy organizacji etapów pomagają nam lokalni partnerzy a w przygotowania włączają się co roku lokalne samorządy, organizacje pozarządowe i firmy.

Patronem honorowym i „twarzą” Grand Prix Kaczmarek Electric MTB jest Marek Konwa – Górski Szosowy Mistrz Polski 2005, wielokrotny Mistrz Polski w zawodach przełajowych i MTB, Wicemistrz Świata MTB Champery 2011, zdobywca 16. miejsca na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r., 3. miejsca na Mistrzostwach Świata Przełaj Tabor 2010, 3. miejsca w klasyfikacji generalnej na Pucharze Świata MTB 2011 oraz wicemistrz świata U-21 w cross-country (2011).

Grand Prix z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników. W pierwszej edycji w 2010 roku, w trzech etapach, udział wzięło 385 uczestników, a w roku ubiegłym liczba startujących przekroczyła już 7,5 tys.

W tym roku cykl składała się z 10 etapów, przy czym do klasyfikacji generalnej wliczane będą wyniki z 7 najlepszych startów.

Udział w Grand Prix Kaczmarek Electric MTB może wziąć każdy, kto lubi jazdę na rowerze oraz atmosferę sportowej rywalizacji. Jest to również propozycja ciekawego spędzenia czasu dla całej rodziny. Każdemu wyścigowi towarzyszą dodatkowe atrakcje, przygotowane głównie z myślą dzieciach. Dodatkowo, dwie kategorie – Junior i Młodzik – zachęcają młodzieży do udziału w zawodach rowerowych.

Zapisy online

Dlaczego warto do nas przyjechać?

Gwarantujemy:

  • wysoki poziom organizacyjny (elektroniczny pomiar czasu, stały chip na każdym etapie cyklu, bieżąca i pełna informacja na stronie internetowej, profesjonalne biuro obsługi zawodników)
  • podział na zawodowców i amatorów – każdy ma szansę wygrać!
  • dobrą opiekę organizatorów – ubezpieczenie, bufet na trasie, ciepły posiłek po zawodach
  • nagrody finansowe (pula nagród na każdy etap to 5,5 tys. zł)
  • atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zwycięzców
  • niskie wpisowe (przez internet taniej!), za to bogate zestawy startowe dla wszystkich uczestników
  • rewelacyjną atmosferę, co podkreśla wielu uczestników naszego cyklu
  • na wszystkich etapach, każdy zawodnik dostaje pamiątkowe gadżet

Nasi SPONSORZY

Patroni MEDIALNI