TRASA WYŚCIGU

Dystans MINI – ok. 29,5 km (1 runda)
Dystans MEGA – ok. 58 km (2 rundy)
Dystans GIGA – ok. 87 km (3 rundy)

Przewyższenia 1 rundy: 320 m
Rozjazd / wjazd na pętlę trasy znajduje się  około 600 m przed metą.
Bufet znajduje się na ok. 17 km pętli.

Mapa przedstawia 1 rundę trasy.

Opis trasy:

29 maja zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek do Sulechowa na kolejne już zawody rowerowe MTB. Miejsce rozpoczęcia zawodów pozostało bez zmian – basen miejski w Sulechowie! Pokręciliśmy się trochę po naszych lasach i znaleźliśmy kilka nowych wyśmienitych miejsc. Niektóre z nich będziecie mieli okazję przejechać w tym roku, pozostałe zostawiliśmy na kolejne edycje, tak aby rok w rok zaskakiwać Was czymś nowym.

Po zeszłorocznych opiniach uczestników postanowiliśmy zachować techniczny charakter trasy, tak aby tym elementem wyróżniać się spośród pozostałych wyścigów. Trasa została skomponowana w taki sposób, aby każdy znalazł na niej coś dla siebie – zarówno profesjonaliści jak i zawodnicy rozpoczynający przygodę z MTB. Jedno co można z pewnością powiedzieć o trasie to to, że nie jest nudna! 🙂 Są szybkie, szerokie drogi, wymagające podjazdy, techniczne zjazdy, przejazdy po kładkach, bandach, ze sporą ilością singli o wszelakiej charakterystyce. MTB w prawdziwym wydaniu wyciągnięte z nizinnych terenów.

Tegoroczne zawody w sporej części pokrywają się z trasą „Kolarstwo górskie na nizinie”, którą wyznaczyło Nadleśnictwo Sulechów i z tego powodu staraliśmy się, aby jak najwięcej odcinków wkomponowanych zostało w otoczenie. Bliskość z naturą to to, co najlepiej obrazuje przygotowane przez nas drogi do zawodów. 🙂 Początkowe kilometry trasy to rozruch po szerokiej drodze z jednym większym podjazdem. Około 6,5 km znajduje się nowy krótki, ale bardzo techniczny fragment singlowy „Dziura” (miejsce dość niebezpieczne stąd prosimy o uwagę). Prośba do zawodników którzy wystraszą się zjazdu – biorąc rower pod rękę nie idźcie po trasie tylko bokiem udostępniając zjazd tym którzy sobie z nim poradzą. 🙂 Następne kilometry prowadzą po „szerokim” aż do 10 km gdzie zaczynają się nasze single „Słodka W.”, „Jeleń” i inne. Prawdziwy rowerowy raj. 🙂 Od 15 km nowy podjazd pod rezerwat, gdzie kątem oka można podziwiać przepiękne wąwozy. Następnie zjazd przez przebudowane „Mrówki” z kładką nad rowem i dalej szutrówką na bufet i podjazd pod „Golgotę”. Po Waszej ukochanej „Golgocie” kolejne niesamowite odcinki z zeszłego roku: „Trawers”, „Smrk”, „Bieszczady”. W tym miejscu w przeciwieństwie do zeszłego roku trasa nie odbija w kierunku mety, lecz przebiega jeszcze kilkoma podjazdami/zjazdami. Z atrakcyjnych miejsc zjedziecie bardzo naturalnym, iście górskim singlem „Dziupla”, podjedziecie łagodną wersją pod „Wzgórek Rozkoszy”, zasmakujecie technicznego w części dość wąskiego singla pod iście górską nazwą „Harnaś”, który zakończy się wjazdem na dawną ukrytą wśród drzew strzelnicę (tutaj czeka na Was fragment wymagający znakomitego panowania nad swoimi maszynami). Na koniec bardzo miły zjazd „Ostatnim” odcinkiem wzdłuż krawędzi stromej dziury i poprzez Brzozową Górkę dojazd do mety. Jesteśmy przekonani, iż tegoroczna konfiguracja trasy przypadnie Wam do gustu i niejednokrotnie podczas przejazdu towarzyszyć Wam będzie słynny „flow”.

Życzymy bezpiecznych przejazdów i do zobaczenia na mecie.

Rozjazd

Mapa przedstawiająca wjazd na koleją pętlę trasy.

TRASA DYSTANSU MŁODZIKÓW

ok. 6,5 km