TRASA WYŚCIGU

Dystans MINI – ok. 30 km (1 runda)
Dystans MEGA – ok. 49 km (2 rundy)
Dystans GIGA – ok. 68 km (3 rundy)

Przewyższenia 1 rundy: ok. 300 m
Bufet znajduje się na ok. 15,5 km trasy.

Mapa przedstawia 1 rundę trasy wraz z odcinkiem dojazdu i powrotu.

Opis trasy:

Tegoroczna trasa maratonu w Kargowej jest dostosowana do startu z Wojnowa. Start z ośrodka wypoczynkowego w kierunku na Kuligowo drogami leśnymi, aż do dwóch mostów w okolicy miejscowości Leśniki. Potem prostym leśnym duktem w kierunku jeziora Liny, a tam wjazd na „starą” trasę. Odwiedzimy trzy jeziora tj. Wojnowskie, Liny i Zacisze.

Na trasie napotykamy klika technicznych odcinków (singielków) oraz kilka płaskich szutrowych traktów. Z bufetu skorzystamy na 15,5 kilometrze trasy. Jedna pętla trasy ma 19 km, a dojazd do pętli z linii startu i do mety liczy 2 x 5,5 km. Dodam, że nie zabraknie standardowych odcinków, w stylu piaszczysty tor motocrosowy, trzy dołki (Chopki) i „piaskownica”.

Uwaga na odcinki oznakowane CZERWONYMI WYKRZYKNIKAMI! W kilku poprzednich wyścigach niektóre kości nie wytrzymały kontaktu z drzewkami i gruntem, właśnie tam gdzie takie oznaczenia były.

Zapraszamy 19 czerwca na naszą trasę, która wiedzie głównie po polodowcowej morenie czołowej, wśród zagajników i starszych lasów sosnowych i bukowych. Według map najniższy punkt to około 22 metry w okolicy jeziora Liny (przy bagnach), a najwyższy to 80 m.

Tak więc do przodu ale z głową na karku.

TRASA DYSTANSU MŁODZIKÓW – ok. 8 km (2 rundy)

Mapa przedstawia 1 rundę trasy.