TRASA WYŚCIGU

Dystans MINI – ok. 28 km (1 runda)
Dystans MEGA – ok. 50 km (2 rundy)
Dystans GIGA – ok. 76 km (3 rundy)

Przewyższenia 1 rundy: 420 m
Rozjazd / wjazd na pętlę trasy znajduje się około 1500 m przed metą.

Na pętli będą znajdować się bufety wyposażone w wodę CISOWIANKA oraz owoce.

dla MINI 14,5 km,
dla MEGA 14,5 km, 27 km, 38 km,
dla GIGA 14,5 km, 27 km, 38 km, 51  km, 62 km

Mapa przedstawia 1 rundę trasy.

Jak co roku w maju (13.05.2018 r.) zapraszamy wszystkich wielbicieli rowerowej przygody, zaciętej rywalizacji i niesamowitych tras na zawody MTB do Sulechowa. Sulechów, jak to Sulechów co roku wita Was czymś nowym. Bardzo zależy nam na tym, aby co roku trasa potrafiła Was pozytywnie zaskoczyć dając jakąś nowość i świeżość. Staraliśmy się tak zoptymalizować poziom trudności trasy, by odpowiadała ona zarówno weteranom walczącym o najwyższe lokaty jak i osobom zaczynającym przygodę z tym wspaniałym sportem. Aby  szerokie odcinki przeplatały się z wąskimi, aby podjazdy i zjazdy były jak najbardziej różnorodne. Aby każdy fragment trasy wnosił coś nowego, coś ciekawego, takiego aby każdy z Was chętnie tu wrócił.

Tradycyjnie startujemy przy basenie w Sulechowie, by po przejeździe szerokimi drogami na ok. 2 km wjechać w las. Dalej szeroko płasko, aż do 4 km gdzie będzie pierwszy podjazd. Szeroki drogami dojedziemy do kolejnego podjazdu za 6 km i dalej na 7 km do tzw. Dziury, która będzie lokalizacją strefy kibica (łatwy dojazd, dużo widać, efektowne miejsce). Czeka Was tu singiel z początkowym dość krótkim ale ostrym spadaniem poprzedzonym małym trawersem. Dupka do tyłu i heja w dół;) 8km to kolejny dość długi, ale spokojny, szeroki i początkowo piaszczysty podjazd. Na 9 km pierwszy raz przejechany w dół szybki, lekki singielek. Na 10 km punkt medyczny, przejazd z wybojami przez drogę i wspinanie szeroką drogą na tzw. Złamanego, po którym szeroki zjazd i singlowy podjazd na odcinek Walki Młodych. Ten piękny zjazdowy odcinek z kładką pośrodku rozpoczyna serię naszych ukochanych fragmentów. Po chwili wytchnienia dojedziemy do podjazdu na Jelenia. Jeleń, jak to Jeleń – bez kopyta ani rusz;) Po wjechaniu na szczyt szybkie spokojne spadanie, z uwagą na samym końcu (szykana w postaci bardzo przyciągającego leżącego na zewnętrznej drzewa). Kolejny mały podjazd i zjazd Szybkim (nazwa wszystko wyjaśnia) w stronę Mrówek. Mrówki to bardzo ciekawy, techniczny (korzenie, dwa leżące drzewa, kładka) singiel, ale po nim krótka chwila wytchnienia w postaci bufetu. Zaraz za bufetem wymagający podjazd na nowość- singiel Wielkanocny. Odcinek ten składa się z sekwencji: podjazd, zjazd, podjazd i piękny zjazd z wynoszącymi zakrętami (tylne koło ucieka że hoho). Na trasie dwa mini dropy, po których banan nie schodzi z twarzy. Za Wielkanocnym wjeżdżamy na bagna. Odcinek zmodyfikowany przejechany raz przed kilkoma laty. Jego największą atrakcją są dwie kładki (spokojnie do przejechania) i to co kochamy najbardziej – błotna strefa Spa, tak aby było różnorodnie;) Po 16 km kolejne ponad 4 to jazda po szerokim z uwaga, uwaga….. tak z Waszą ukochaną Golgotą. Golgota powróciła w swojej najlepszej wersji – pod górę;) 21 km to singiel zjazdowy Trawers, którego końcówka wraca do historycznej wersji trasy (spadanie ostro na wprost) po którym czeka podjazd??? Może podejście pod Wzgórze Mistrzów – jeśli ktoś tu podjedzie – Czapki z główJ Za wzgórzem Mistrzów kolejna nowość – zjazd Budwar (bardzo przyjemny singiel zjazdowy).  22 km to kolejny podjazd i spokojny szeroki fragment do Harnasia. To nasz tradycyjny singiel zakończony wjazdem na strzelnicę (troszkę wąsko, technicznie ale bardzo przyjemnie). Na strzelnicy lekki trawers, podjazd po wał i heja na odcinek Ostatni. Jak sama nazwa wskazuje jest to już końcowy fragment trasy- spokojny singiel z fragmentem położonym na skraju małego zbocza. Po wyjeździe  z lasu rozpoczynamy szeroki zjazd do mety. Przy wiadukcie za 26 km zlokalizowany będzie rozjazd na rundę MEGA/GiGA.

Mamy nadzieję, że tegoroczna trasa przypadnie Wam do gustu. Staraliśmy się ją robić wg Waszych zeszłorocznych podpowiedziJ Na przyszły rok przygotujemy coś wyjątkowego, bowiem czeka Nas nie mały jubileusz;) Do zobaczenia na mecie 🙂