TRASA WYŚCIGU W ZIELONEJ GÓRZE

Drodzy miłośnicy wyścigów Kaczmarek Electric MTB, po rocznej przerwie wracamy do ścigania w Zielonej Górze.
Trasa z oczywistych względów by przypominać prawdziwe górskie ściganie  MTB została poprowadzona po Wzgórzach Piastowskich (tam są górki).

W tym roku ze względu na budowaną obwodnicę południowa musiała być upchnięta na zdecydowanie mniejszym terenie więc by była równie atrakcyjna jak poprzednio trzeba było się trochę bardziej nagimnastykować.

Tym razem jest ona nastawiona bardziej na wyścig, tzn. jest mniej singli (chociaż kilka nowych się pojawi) i jest dużo więcej szerokich miejsc gdzie można wyprzedzać.
W tym roku nie będzie kultowych płyt, ale będzie kilka podjazdów, które odcisną swoje piętno na Waszym zmęczeniu. Mam nadzieję, że ze względu na swój interwałowy charakter i ścieżki, którymi została poprowadzona nie będzie nudna i da Wam przyjemność z jazdy oraz satysfakcję po jej ukończeniu.
W dodatku nie ma na niej miejsc, których nie da się podjechać czy zjechać więc nie powinniście zsiadać z roweru.

Trasa dla jednej pętli ma 22,5km i 500m przewyższenia, a dla młodzików/fun 8,5km oraz 200m sumarycznie wzwyż więc mam nadzieję, że jest to wartość optymalna.

Na chwilę obecną zostały na zakrętach oraz za nimi i czasami na prostych zawieszone kawałki taśmy tzw. icki, by łatwiej Wam było objeżdżać trasę przed wyścigiem. Brakuje tylko taśm na odcinku ~2,5km na podjeździe do wieży Bismarcka i zjeździe od niej natomiast samo znakowanie tabliczkami zacznie się kilka dni przed wyścigiem. Dodatkowo nauczeni wydarzeniem sprzed 2 lat gdzie zniknęło kilka tabliczek na zakrętach zostanie wprowadzone malowanie strzałek w kluczowych miejscach jako podwójne znakowanie.

Osobiście liczę, że tłumnie stawicie się na starcie tegorocznego wyścigu Kaczmarek Electric MTB w Zielonej Górze i wszyscy cało z uśmiechem na ustach ukończycie wyścig bez względu na dystans jaki wybierzecie.

Życzę Wam powodzenia i do zobaczenia 5-go września na wyścigu.

Pozdrawiam twórca trasy
Kamil „Wieczór” Wieczorek

Dystans MINI
(1 runda)
długość: ok. 22,5 km
ok 500 m przewyższenia

Dystans MEGA
(2 rundy)
długość: ok. 45 km
ok 1000 m przewyższenia

Dystans GIGA
(3 rundy)
długość: ok. 67 km
ok 1500 m przewyższenia

Dystans MŁODZIK / FUN
długość: ok. 8,5 km